Уряд планує закріпити статус ОТГ за малими містами

Урядовий портал інформує про те, що сьогодні на засіданні Кабінету міністрів запропонували ухвалити проект закону, який дозволить закріпити за малими містами й містами районного значення статус об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Таке рішення дозволить містам отримати всі можливості розвитку ОТГ, які мають сьогодні громади. Йдеться передусім про фінансовий ресурс і адміністративні повноваження.

“Є необхідність підтримки малих міст – районних центрів і міст районного значення, що не мають суттєвої підтримки, яка їм потрібна. Ми ініціюємо закон, який дасть можливість невеликим містам дати статус об’єднаних територіальних громад. Це дасть їм незалежність від районів і забезпечить можливість до моменту остаточного об’єднання почати вирішувати проблеми людей”, – сказав Володимир Гройсман.

Також він дав доручення Міністерству регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ опрацювати механізми цільової підтримки малих міст і міст районного значення.

Раніше віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко розповів, що в Україні вже сформовано 899 ОТГ.

Джерело: https://uatv.ua/uryad-planuye-zakripyty-status-otg-za-malymy-mistamy/