Культура

                           Хочемо зппросити Вас переглянути фільм  про місто та район. Надав його автор, рекдактор та ведучий – Нестерук Віталій Степанович, депутат міської ради.

Перлини Камінь-Каширського полісся

Лірично-документальний фільм за сценарієм Віталія Нестерука

 

Камінь-Каширський краєзнавчий музей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адреса: вул. Гагаріна, 3, м. Камінь-Каширський, 44500.

Телефон: (033) 572-13-08.

Електронна пошта: kammus@ukr.net.

 

Камінь-Каширський народний краєзнавчий музей був створений у грудні 1980 року. Засновником музею, його першим директором і автором експозиції  був невтомний краєзнавець, вчитель Камінь-Каширської середньої школи Василь Кмецинський.

Музей розповідає про природу та історію  Камінь-Каширщини, древньої Волинської землі. Камінь-Каширський є одним з найдавніших міст України. Перша писемна згадка про місто зустрічається у Галицько-Волинському літописі під 1196 роком.

Експозиція музею розміщена у 5 залах. Самобутня природа Камінь-Каширщини показана в тематичній експозиції зразками флори і фауни, реконструкцією окремих куточків волинської природи.

Цікаві археологічні пам’ятки волинської неолітичної культури тшинецько-комарівської культури доби бронзи давньослов’янського періоду розповідають про найдавніший період у житті краю.

Речові і документальні матеріали представляють  давню історію поліського краю, центр якого  місто Камінь-Каширський був північним форпостом Волинської землі. Тут Великий князь Роман Мстиславович збудував фортецю, у якій, як засвідчує літопис, воювали його сини Данило і Василько. В історії Камінь-Каширщини був і литовський період. Життя краю пов’язане з найдавнішими князівськими родами Сангушків-Кошерських.

Нині у збірці Камінь-Каширського народного краєзнавчого музею налічується понад 3 тисячі експонатів.

Цікаві виставки з музейних колекцій, твори народних майстрів представляє виставковий зал музею.

З червня 1992 року музей очолює Наталія Пась – справжній фахівець, організатор, ентузіаст музейної справи, яка проводить велику роботу по дослідженню та вивченню історії Волині, комплектуванню та науковій обробці музейних матеріалів, виявленню пам’яток історії та культури краю. Спільно з Волинським краєзнавчим музеєм та Волинською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України вона підготувала і на базі Камінь-Каширського народного краєзнавчого музею у 2006 році провила ХХ Волинську обласну науково-практичну історико-краєзнавчу конференцію „Минуле і сучасне Волині та Полісся. Камінь-Каширський в історії Волині та України”, приурочену до 15-ої річниці Незалежності України, 810-ої річниці першої писемної згадки м.Каменя-Каширського та 100-річчя від дня народження українського літературознавця Євгена Шабліовського, а у 2010 році – XXXVII Всеукраїнську історико-краєзнавчу наукову конференцію „Минуле і сучасне Волині та Полісся. Сторінки історії Камінь-Каширщини”, присвячену 70-річчю Камінь-Каширського району та 30-річчю Камінь-Каширського народного краєзнавчого музею. Нею видано каталог „В ній – сповідь долі. Жіноча сорочка із збірки Камінь-Каширського районного краєзнавчого музею”, фотоальбом „Духовні святині Камінь-Каширщини”, буклет про Камінь-Каширський музей, комплект листівок до 30-річчя Камінь-Каширського народного краєзнавчого музею, історико-краєзнавчий нарис Василя Кмецинського „Місто над Циром” та ін.

У 2010 році Музейна толока у Камінь-Каширському  районному краєзнавчому музеї, організована  Наталією Олександрівною, відзначена Дипломом ІІІ ступеня як переможець Першої обласної акції „Музейна подія року на Волині – 2009”, присвяченої Міжнародному дню музеїв.

Нині музей став у районі справжнім культурно-освітнім центром вивчення та пропаганди історичних, художніх та культурних пам’яток краю.

Камінь-Каширський народний краєзнавчий музей щиро запрошує до себе всіх, хто хоче пізнати історію нашого краю, торкнутись до святинь минулого, довідатись про його сьогодення.

Центральний парк

Міський парк осінню

У Камені-Каширському колись був розкішний великий парк з каруселями, танцювальним майданчиком і розлогими деревами. У часи загального пострадянського занепаду атракціони з парку кудись поділися, танцмайданчик і навіть доріжки потроху розібрали. До занепаду 40-гектарного парку приклався і буревій 1997 року, який поламав дерева і перетворив густий парк на пустку. І надію на те, що колись тут можна буде знову гуляти з сім'єю, камінь-каширці практично втрачали.
У вересні 2006 р. Камінь-Каширська міська рада прийняла рішення про відновлення парку й зведення на південно-західній його частині торгово-розважального комплексу «Пасаж». Розбудова інфраструктури самого торговельно-розважального комплексу відбуватиметься лише за рахунок коштів місцевих підприємців. Спочатку на пропозицію міськради пристало вісімдесят три підприємці, потім кількість охочих отримати торгове місце у «Пасажі» збільшилася до 138 чоловік. Дрібні підприємці зрозуміли, що майбутнє за цивілізованою торгівлею, тому за місцями на «Пасажі» на сьогодні стають у чергу. На спеціальний рахунок підприємці перерахували по 5 тисяч гривень кожен. На роботи ми уже маємо 420 тисяч гривень, незабаром отримаємо ще 380 тисяч.
Цим коштом будуть зведені дитяче кафе біля штучної парківської водойми з водними велосипедами й сучасними атракціонами, зручний готель, міні-маркет, заклади харчування, дитячий і танцювальний майданчики. Останніх два об'єкти збудують уже цього року. Сучасний спортивний майданчик постане за підтримки центру «Спорт для всіх», подібні ми звели у двох міських школах. Проектом передбачена також розбудова стоянки на 300 автомобілів із заїздом з вулиці Коніщука.
Перші роботи у парку — поновлення меліорації — уже позаду, основне завершимо цього року. Загальна вартість облаштування «Пасажу» — до 4 мільйонів гривень. На цілісний благоустрій парку треба ще приблизно 2 мільйони. Ці кошти ми плануємо отримати від оренди торговельно-розважального комплексу.

Свято-Іллінський храм

До небагатьох пам'яток архітектури нашого району відноситься храм святого Іллі, який величаво і гідно прикрашає місто Камінь-Каширський. Храм, який має аж три століття, є свідком багатьох подій і поколінь. Сьогодні його воскреслі куполи переможно підно­сяться до небес. Хочеться вірити і надіятись, що древня пам'ятка та велика святиня буде радувати ще не одне покоління мешканців Камінь-Каширська і його гостей, а знання далеко не всіх, але хоча б деяких епізодів з історії такої пам'ятки архітектури, як Іллінська церква, збагатять нас ще й духовно. Хай у віках будуть незабутні імена тих, хто будував, зберіг і відновив цей святий храм!